Relacja z wystawy „Skarby Bałtyku” w Stacji Biologicznej Wydziału Biologii UG

Już po raz drugi Stacja Biologiczna Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego zorganizowała letnią, plenerową wystawę „Skarby Bałtyku”. W sobotę, 29 sierpnia, gościliśmy w Stacji blisko 100 osób żądnych wiedzy na temat prehistorycznych organizmów utrwalonych w skałach oraz bursztynie.

Wśród eksponatów prezentowanych na wystawie znalazły się różne typy skał, które można znaleźć na morskim brzegu, skamieniałości pochodzące z różnych epok geologicznych oraz bursztyn bałtycki, w tym okazy z inkluzjami. Pasjonat paleontologii, Błażej Bojarski, jak zwykle barwnie i z niegasnącym entuzjazmem opowiadał o zwierzętach zaklętych w kamieniach oraz geologicznych ciekawostkach. Wystawie towarzyszyły warsztaty szlifowania bursztynu.

Wśród dzieci największą popularnością cieszył się kącik plastyczny, gdzie mogły utrwalić nowo zdobytą wiedzę paleontologiczną na obrazkach oraz ułożyć tematyczne puzzle. Wylosowani uczestnicy imprezy mogli się cieszyć upominkami.

Pragniemy podziękować dr Elżbiecie Sontag, szefowej Muzeum Inkluzji w Bursztynie UG, za wypożyczenie eksponatów oraz udostępnienie przepięknych zdjęć.  Jesteśmy także wdzięczni Muzeum Historycznemu Miasta Gdańsk za udostępnienie interesującej prezentacji na temat powstawania bursztynu.

Wszystkim obecnym gorąco dziękujemy za udział w wystawie!!!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji: http://www.stacjabiologiczna.ug.edu.pl/pl/aktualnosci--skarby_baltyku_-_wystawa/

Data publikacji: sobota, 5. Wrzesień 2015 - 10:59; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: sobota, 5. Wrzesień 2015 - 10:59; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz