Zajęcia terenowe dla studentów kierunku „Waloryzacja i zarządzanie zasobami przyrody”

Dzięki uprzejmości Dyrekcji Parku Narodowego „Bory Tucholskie”, studenci uruchomionego w tym roku akademickim kierunku Waloryzacja i zarządzanie zasobami przyrody  odbyli w gościnnych „progach” Parku swoje pierwsze wyjazdowe zajęcia terenowe. Zajęcia zorganizowali i w ostatnią sobotę przeprowadzili pracownicy Katedry Ekologii Roślin Wydziału Biologii UG: dr Krzysztof Banaś, dr Rafał Chmara oraz prof. UG, dr hab. Monika Badura. Tematyka zajęć obejmowała charakterystykę i metody badań wybranych układów ekologicznych na terenie PN „Bory Tucholskie”. Wykład wprowadzający, dotyczący zagadnień formalno-prawnych i zarządzania na terenie Parku, zaprezentowała mgr inż. Magdalena Kochanowska (pracownik PNBT). Była ona również koordynatorem trasy przejścia (Bachorze-Funka) na terenie Parku oraz przedstawiła charakterystykę poszczególnych obiektów przyrodniczych.

Więcej zdjęć w Galerii

fot. Monika Badura

Data publikacji: środa, 28. Październik 2015 - 14:28; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: środa, 28. Październik 2015 - 14:28; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz