Wsparcie dla studentów w międzynarodowych zmaganiach – projekt „Najlepsi z najlepszych!”

Polscy studenci biorący udział w międzynarodowych zawodach i konkursach otrzymają wsparcie finansowe. Dzięki projektowi "Najlepsi z najlepszych!" wybitni młodzi naukowcy dostaną dofinansowanie na pokrycie kosztów swojego uczestnictwa w rywalizacji.

Pieniądze z projektu „Najlepsi z najlepszych!” wybitni studenci mogą przeznaczyć m.in. na związane z konkursami podróże i noclegi, na opłaty za konkursy i zawody. Mogą one też zostać wydane na zakup materiałów i drobnej aparatury niezbędnych do przygotowania projektu, z którym rywalizują na arenie międzynarodowej, czy na warsztaty, szkolenia i spotkania przygotowujące do udziału w zmaganiach.

W projekcie wyróżnionych zostanie co najmniej 50 studentów. Łącznie rozdysponowane zostanie prawie 8 mln zł.

O przyznanie środków finansowych może ubiegać się uczelnia, w której studiuje wybitnie uzdolniony student lub tworzący zespół studenci. Wartość projektu indywidualnego nie może przekroczyć 100 tys. zł, a zespołowego – 400 tys. Oferty można składać do 11 grudnia br.

„Najlepsi z najlepszych!” to kontynuacja programu MNiSW „Generacja Przyszłości”. Laureaci programu mogą pochwalić się wieloma sukcesami. Wśród uhonorowanych są m.in. konstruktorzy łazika marsjańskiego Hyperion z Politechniki Białostockiej, który wygrał prestiżowy konkurs University Rover Challenge w USA dwa lata z rzędu – w roku 2013 i 2014 oraz studenci z Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy stanęli na podium 37. Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym (ACM ICPC) w 2013 r. W ramach dwóch edycji „Generacji Przyszłości” nagrodzono w sumie 59 projektów realizowanych na 29 uczelniach.

Więcej informacji: http://www.nauka.gov.pl/najlepsi-z-najlepszych

Data publikacji: wtorek, 10. Listopad 2015 - 13:46; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: wtorek, 10. Listopad 2015 - 13:46; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz