Fundacja Akcja Bałtycka w gronie laureatów Nagrody Bursztynowego Mieczyka 2015

Miło nam poinformować, że w XXI edycji Nagrody Bursztynowego Mieczyka  Fundacja Akcja Bałtycka uzyskała nagrodę główną za działalność w zakresie ochrony środowiska i edukacji ekologicznej w roku 2015.

Od momentu swojego powstania Fundacja ściśle współpracuje  z Wydziałem Biologii udzielając wsparcia, w partnerstwie ze Stacją Badania Wędrówek Ptaków będącą jednostką organizacyjną naszego Wydziału, przy realizacji projektów związanych z edukacją ekologiczną. W roku 2015 przykładami tej szeroko zakrojonej współpracy są:

1.      "Akcja Karmnik" zorganizowana na terenie Bałtyckiego Kampusu UG w okresie styczeń-luty 2015,

2.      Piknik "Wyspa Przyrodników" zorganizowany w sierpniu br. przez Stację Biologiczną Wydziału Biologii UG,

3.      Ogólnopolskie imprezy popularnonaukowe organizowane przez Wydział Biologii UG - "Bałtycki Festiwal Nauki" oraz "Noc Biologów",

4.      Program "Poznaj pracę biologa" realizowany przez Wydział Biologii UG - warsztaty "Tam i z powrotem do ziemi przodków, czyli migracje ptaków".

Działalność Fundacji w ciekawy i przystępny sposób przyczynia się do pogłębienia wiedzy i zwiększenia świadomości mieszkańców naszego województwa w zakresie różnorodności biologicznej oraz potrzeby ochrony ptaków. W szczególności przybliżany jest temat istotnej roli Pomorza jako obszaru migracji ptaków wędrownych, co ma duże znaczenie dla edukacji regionalnej.

Serdecznie gratulujemy oraz życzymy dalszych owocnych działań!

Więcej informacji: http://bursztynowymieczyk.pomorskie.pl/ogolne/znamy-laureatow-nagrody-bursztynowego-mieczyka-2015/

Data publikacji: środa, 9. Grudzień 2015 - 14:20; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: środa, 9. Grudzień 2015 - 14:20; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz