Fulbright - staże naukowe dla studentów

Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta zaprasza studentów nauk biologicznych (biologia, biochemia, biotechnologia, farmacja, itp.) zainteresowanych stażem naukowym w USA w roku akademickim 2016/2017 (w placówkach naukowych takich jak University of Virginia, University of Chicago, University of Texas Southwestern Medical Center i Oklahoma Medical Research Foundation) do składania aplikacji.

The Visiting Research Graduate Traineeship Program (VRGTP) oferuje 11-12-miesięczne staże badawcze (rozpoczęcie: wczesny lipiec 2016, zakończenie: czerwiec 2017) dla wybitnych, wykwalifikowanych studentów, posiadających rekomendacje z Polskich instytucji naukowych. Studenci chcący wziąć udział w stażu naukowym muszą być w semestrze letnim 2016 roku na pierwszym lub drugim roku studiów magisterskich. Więcej informacji dotyczących m.in. historii programu znajduje się na stronie: http://gradstudies.virginia.edu/VRGTP.

Amerykańskie uczelnie goszczące oferują:

·         Możliwość uczestnictwa w ważnych, atrakcyjnych problemach badawczych i w niektórych przypadkach wykorzystanie wyników badań do pracy magisterskiej w uczelni macierzystej;

·         Stypendium w wysokości $25,000 – $27,500 z przeznaczeniem na koszty utrzymania;

·         Oficjalną pomoc w otrzymaniu wizy F1 lub J1 na pobyt w USA (koszt wyrobienia wizy pokrywa student);

·         Pełne ubezpieczenie medyczne;

·         W przypadku Oklahoma Medical Research Foundation – również zwrot kosztów podroży.

Termin przyjmowania wniosków na wyjazd w roku akademickim 2016/2017 upływa 1 lutego 2016 roku.

Dokumenty w wersji elektronicznej należy wysłać na adres:

vrgtp@fulbright.edu.pl

Więcej informacji: http://www.fulbright.edu.pl/pl/visiting-research-graduate-traineeship-program/

Data publikacji: środa, 23. Grudzień 2015 - 11:45; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: środa, 23. Grudzień 2015 - 11:45; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz