Programy edukacyjne Wydziału Biologii UG

W semestrze zimowym bieżącego roku akademickiego, w ramach programów edukacyjnych dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych woj. pomorskiego "Zaproś naukowca do szkoły" oraz "Poznaj pracę biologa", pracownicy, doktoranci oraz studenci Wydziału Biologii UG przeprowadzili 46 wykładów oraz 98 warsztatów. W zajęciach wzięło udział około 4000 uczniów wraz z nauczycielami z 44 szkół z: Czerska, Człuchowa, Gdańska, Gdyni, Kartuz, Kościerzyny, Kwidzyna, Lęborka, Nowego Dworu Gdańskiego, Redy, Rumi, Słupska, Sopotu, Tczewa oraz Wejherowa.

Z opiniami uczniów i nauczycieli o zajęciach można zapoznać się na stronach www programów http://biology.ug.edu.pl/popularyzacja_nauki/poznaj_prace_biologa/zaproszenie

Miło nam również poinformować, że nasza oferta wykładów i warsztatów została wzbogacona o nowe zajęcia, które rozpoczną się w semestrze letnim. Są to:

wykłady

dr Ziemowit Ciepielewski - Katedra Fizjologii Zwierząt i Człowieka:

1.      Jak hormony kształtują nasze zachowanie, czyli psychoneuroendokrynologia dla każdego

2.      Czy możemy uniknąć chorób dietozależnych?

3.      Aktywność ruchowa przepustką do długowieczności

dr inż. Marcin Pietras - Katedra Taksonomii Roślin i Ochrony Przyrody:

1.      Ile grzybów jest w gramie gleby?

2.      Ochrona przyrody oczami leśnika

warsztaty

dr Ziemowit Ciepielewski - Katedra Fizjologii Zwierząt i Człowieka:

1.      Sprawny układ krążenia receptą na długowieczność

2.      Wentylacja płucna: mechanizm oddychania

Data publikacji: poniedziałek, 29. luty 2016 - 15:07; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: poniedziałek, 29. luty 2016 - 15:10; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz