Wybitni i utalentowani

W roku jubileuszu 45-lecia Uniwersytet Gdański zapoczątkował projekt "Wybitni i utalentowani", w ramach którego prezentowane są sylwetki uniwersyteckich naukowców, absolwentów i studentów.

Miło nam poinformować, że w tym znakomitym gronie pasjonatów nauki znalazła się Pani mgr inż. Agnieszka Felczykowska oraz mgr Aleksandra Dydecka.

Pani mgr inż. Agnieszka Felczykowska od 2010 roku studentka Studiów Doktoranckich z Biologii, Ekologii i Mikrobiologii na Wydziale Biologii UG. Tytuł zawodowy magistra inżyniera uzyskała na Politechnice Gdańskiej, na kierunku Biotechnologia.

Swoją pracę doktorską Pani Agnieszka wykonuje w Katedrze Biologii Molekularnej Wydziału Biologii UG. Tematyka pracy dotyczy poszukiwania oraz charakterystyki nowych związków izolowanych z cyjanobakterii pochodzących z Morza Bałtyckiego oraz porostowych metabolitów wtórnych, a także ich pochodnych o potencjalnym zastosowaniu w różnych gałęziach gospodarki i życia człowieka.

Agnieszka Felczykowska od 6 lat koordynuje zbiórkę oraz przygotowuje wraz z koleżankami z Katedry Biologii Molekularnej Wydziału Biologii UG paczki dla ubogich rodzin w ramach programu Szlachetna Paczka. Do tej pory dzięki ich działalności obdarowano 8 rodzin. Dodatkowo działa jako wolontariusz w programie Akademia Przyszłości.

Pani mgr Aleksandra Dydecka jest doktorantka drugiego roku Studiów Doktoranckich z Biologii, Ekologii i Mikrobiologii na Wydziale Biologii UG. Studia licencjackie i magisterskie ukończyła na Wydziale Biologii UG.

Swoją pracę doktorską Pani Aleksandra wykonuje w Katedrze Biologii Molekularnej Wydziału Biologii UG. Prowadzone badania mogą posłużyć do opracowania alternatywnej terapii hamującej rozwój enterokrwotocznych szczepów Escherichia coli.

Serdecznie gratulujemy!

W gronie "Wybitni i utalentowani" znalazł się również Pan prof. dr hab. Grzegorz Węgrzyn.

Data publikacji: czwartek, 7. Kwiecień 2016 - 09:34; osoba wprowadzająca: Agnieszka Kołodziejska Ostatnia zmiana: czwartek, 7. Kwiecień 2016 - 09:34; osoba wprowadzająca: Agnieszka Kołodziejska