Profesor Dariusz L. Szlachetko członkiem dwóch komitetów Polskiej Akademii Nauk

Miło nam poinformować, że Pan prof. dr hab. Dariusz L. Szlachetko został wybrany członkiem dwóch komitetów Polskiej Akademii Nauk:

·         Komitetu Biologii Organizmalnej,

·         Komitetu Biologii Środowiskowej i Ewolucyjnej.

Serdecznie gratulujemy!

Dariusz Lucjan Szlachetko (ur. 1961 r.) - profesor zwyczajny (od 2001 r.), kierownik Katedry Taksonomii Roślin i Ochrony Przyrody Wydziału Biologii UG (od 1998 r.), dziekan Wydziału Biologii UG (2008-2016 r.), stypendysta Fundacji Aleksandra von Humboldta (2001 i 2005 r.), autor lub współautor ponad 400 publikacji naukowych, w tym ponad 30 monografii, poświęconych taksonomii i filogenezie roślin (Orchidaceae), opracował florę storczykowatych kilkunastu krajów afrykańskich i południowoamerykańskich, wypromował 18 doktorów, odbył ponad 20 wypraw badawczych do krajów tropikalnych oraz ponad 70 długoterminowych wyjazdów badawczych do instytucji botanicznych obu Ameryk i Europy.

fot. Przemysław Baranow

Data publikacji: piątek, 8. Kwiecień 2016 - 14:56; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: piątek, 8. Kwiecień 2016 - 14:56; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz