Francuskie stypendia dla polskich naukowców

Do 16 maja br. polscy naukowcy ze stopniem doktora lub wyższym mogą składać swoje kandydatury na miesięczne pobyty badawcze nad Sekwaną, finansowane w ramach programu stypendialnego rządu francuskiego.

Stypendia naukowe przeznaczone są dla polskich naukowców, przynajmniej ze stopniem doktora, planujących przeprowadzić część badań we Francji. Dotyczą one wszystkich dziedzin nauki, z wyjątkiem medycyny.

Dzięki tym stypendiom naukowcy polscy mogą pogłębić swoją wiedzę we Francji w trakcie miesięcznego pobytu w okresie od czerwca do grudnia 2016 roku.

Wysokość stypendium wynosi 1374 euro. Ponadto, stypendium pokrywa koszty ubezpieczenia i koszty przejazdu z francuskiego lotniska do miejsca pobytu we Francji.

W przypadku kandydatur o podobnych kwalifikacjach, stypendium zostanie przyznane osobie mieszkającej w Polsce w momencie składania podania.

Więcej informacji: http://institutfrancais.pl/sciences-universites/pl/stypendiabgf/bgf-pobyt-badawczy/

Data publikacji: piątek, 22. Kwiecień 2016 - 23:17; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: piątek, 22. Kwiecień 2016 - 23:17; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz