Laureaci konkursu OPUS 10 z Wydziału Biologii

Narodowe Centrum Nauki opublikowało listę projektów, które uzyskały finansowanie w ramach konkursów Opus 10, Sonata 10 oraz Preludium 10.

Miło nam poinformować, że w konkursie OPUS 10 finansowanie uzyskały trzy projekty pracowników naszego Wydziału:

Pani dr hab. Iwona Mruk z Katedry Mikrobiologii

Dynamika kontroli ekspresji genów kodujących bakteryjne systemy restrykcyjno-modyfikacyjne w czasie z zastosowaniem technologii monitorowania pojedynczych komórek.

Pani dr hab. Monika Słomińska-Wojewódzka z Katedry Biologii Molekularnej

Mechanizmy kierowania białek do kanałów błonowych retikulum endoplazmatycznego podczas procesu degradacji polipeptydów związanego z błonami śródkomórkowymi (ERAD)

Pan dr hab., prof. UG Dariusz Jakubas z Katedry Ekologii i Zoologii Kręgowców

Ekologia żerowania dwóch sympatrycznych oceanników gniazdujących w morskiej Antarktyce