Dwa miejsca dla doktorantów w projekcie ORCHIDOMICS

Zespół prof. Marc-André Selosse na Uniwersytecie Gdańskim w Katedrze Taksonomii Roślin i Ochrony Przyrody Wydziału Biologii UG oferuje dwa miejsca dla doktorantów w projekcie "ORCHIDOMICS - Zrozumienie metabolizmu storczyków w ich naturalnym środowisku - metody omiczne w badaniach adaptacji i symbiozy u storczyków". Celem projektu, który uzyskał finansowanie w konkursie MAESTRO 7, jest pogłębienie wiedzy na temat rozwojowej i ewolucyjnej plastyczności strategii odżywiania roślin, zarówno w odniesieniu do interakcji z grzybami jak i przemian fizjologicznych zachodzących w roślinach.

PhD #1: Badania fizjologii zmian strategii odżywiania w ciągu całego cyklu rozwojowego badanych gatunków storczyków i pod wpływem różnych warunków abiotycznych siedliska (in situ).

PhD # 2: Badania ewolucji metabolizmu u taksonów, u których pojawił się mykoheterotrofizm jako strategia odżywiania.

Wnioski przyjmowane będą do dnia 10 lipca 2016 r.

Więcej informacji w pliku PDF

Załącznik Rozmiar
ogloszenie-phd-ug.pdf 92.29 KB

Data publikacji: piątek, 27. Maj 2016 - 09:05; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: piątek, 27. Maj 2016 - 09:05; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz