Wyróżnienie dla „Dni Mózgu 2016 w Trójmieście”!

Miło nam poinformować, że projekt promocyjno-edukacyjny „Dni Mózgu 2016 w Trójmieście”, realizowany w ramach Światowego Tygodnia Mózgu przez Wydział Biologii UG, otrzymał wyróżnienie w konkursie ProMYK 2016. Nagrodę przyznano w kategorii „najlepszy projekt promujący naukę i uczelnię”. Zwycięzcą konkursu została Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego za akcję promującą 200-lecie uczelni.

ProMyk – konkurs organizowany od sześciu lat przez Stowarzyszenie PR i Promocji Uczelni Polskich „PRom” na najlepszy projekt lub działanie  promujące naukę/uczelnie  oraz na najlepszy projekt w obszarze nowych mediów – to wydarzenie szczególne. Stowarzyszenie zrzesza bowiem największe publiczne i niepubliczne szkoły wyższe w Polsce – jest to zatem jedna z najważniejszych, branżowych nagród. W jury zasiadają przedstawiciele PR, uczelni i Stowarzyszenia.

„Dni Mózgu w Trójmieście” to coroczna akcja odbywająca się w ramach Światowego Tygodnia Mózgu (Brain Awareness Week), której koordynatorem jest Pan dr Wojciech Glac z Katedry Fizjologii Zwierząt i Człowieka. Celem akcji jest popularyzacja wiedzy o mózgu. Projekt każdego roku gromadzi coraz większą liczbę osób zainteresowanych budową i funkcjonowaniem mózgu, a także poznaniem warsztatu pracy neurobiologów, neurochirurgów i psychologów. Dzięki przystępnemu językowi zarówno wykładów, jak i warsztatów uczestnicy mogą zetknąć się z najnowszymi osiągnięciami nauki i medycyny w dziecinie badań nad mózgiem. W edycji 2016 roku udział  wzięło ponad 3000 osób od najmłodszych dzieci po seniorów. Tajemnicą tak dużej frekwencji jest formuła wydarzenia, zakładająca możliwość doświadczalnego udziału w warsztatach i prezentacjach (wszystkiego można dotknąć, obejrzeć i przekonać się, jak działa).

Strona www Dni Mózgu: http://www.dnimozgu.ug.edu.pl/

Nagrody zostały wręczone w czasie tegorocznej konferencji „PRom” w dniach 19-22 czerwca zatytułowanej „Zrozumieć młodych i nowe media, czyli radykalnie praktyczne podejście do komunikacji uczelni”, którą we współpracy ze Stowarzyszeniem zorganizowała Akademia Leona Koźmińskiego.

Nagrodę w imieniu Uniwersytetu Gdańskiego odebrała dr Beata Czechowska-Derkacz, rzecznik prasowy UG.

Sponsorzy konkursu:

Centrum EFEKTY

GoldenLine i GazetaPraca.pl

Brainly

Kategoria: „Najlepszy projekt lub działanie  promujące naukę/uczelnie”

Zwycięzca konkursu – Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego –  projekt „200 lat SGGW”

Wyróżnienie – Uniwersytet Gdański za projekt  „Dni Mózgu 2016 w Trójmieście”.

Kategoria „Działania promocyjne i komunikacyjne prowadzone w obszarze Nowych Mediów”– nagroda im. Andrzeja Sołtysiaka

Zwycięzca konkursu – Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach – projekt „Nowe media jako narzędzia wspierające komunikację i internacjonalizację”.

Wyróżnienie zdobył również Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach za projekt „Nowe media w szkolnictwie wyższym – wymiana poglądów i doświadczeń pomiędzy uczelniami z całego świata

Zwycięzcy otrzymali łącznie 54 tysiące złotych  na realizację akcji reklamowych na portalach sponsorów.

Informacje o konkursie i Stowarzyszeniu na stronie: http://www.prom.edu.pl/pl/

Fot. Archiwum UG, Olimpia Goździewicz

Data publikacji: piątek, 24. Czerwiec 2016 - 14:26; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: piątek, 24. Czerwiec 2016 - 14:26; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz