Upalny Piknik Biologów

Dnia 25-go czerwca, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, w Stacji Biologicznej naszego Wydziału w Górkach Wschodnich, odbył się drugi Piknik Biologów.

W plenerowej imprezie uczestniczyli pracownicy, absolwenci, studenci  i sympatycy naszego Wydziału wraz z  rodzinami.

Wyjątkowo upalna pogoda nie zniechęciła do uczestnictwa w głównej atrakcji  spotkania - konkursie kulinarnym, w którym można było przygotować wspólnie różne warianty sałatki jarzynowej, częściowo wzbogacone lokalnymi produktami. Pierwsze  miejsce za innowacyjność i niebanalny smak (jak określiło jury) zdobyła sałatka, której podstawowym składnikiem były zebrane i dostarczone przez  Pana dr Włodzimierza Chojnackiego łodygi podagrycznika, pospolitego chwastu ogrodowego.

Najmłodsi uczestnicy spotkania korzystali z przygotowanego placu zabaw, nieco starsi mogli wziąć udział w warsztatach plastycznych prowadzonych przez  studentów pod kierunkiem Pani dr Iwony Majcher z Pracowni Dydaktyki Biologii.

Dla zdeklarowanych fanów piłki nożnej działała „strefa kibica”, gdzie obejrzeć można było rozgrywany w ramach Euro 2016 mecz Polska-Szwajcaria.

Za  organizację i czuwanie nad przebiegiem spotkania serdecznie dziękujemy zespołowi Stacji Biologicznej i wspierającym studentom, a wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas.

film Włodzimierz Chojnacki

Załącznik Rozmiar
film.avi 30.64 MB

fot. Roman Synak