Prof. Dariusz L. Szlachetko uhonorowany medalem RDLP w Gdańsku

Z przyjemnością informujemy, że Pan prof. dr hab. Dariusz L. Szlachetko, Dziekan Wydziału Biologii UG oraz kierownik Katedry Taksonomii Roślin i Ochrony Przyrody, został uhonorowany medalem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku IN MANIBUS NOSTRIS SILVAE SEMPER VIRIDIS („W naszych rękach lasy wiecznie zielone”). Ceremonii dekoracji dokonał Pan dr inż. Adam Kwiatkowski, Dyrektor RDLP w Gdańsku, podczas wizyty w Stacji Biologicznej Wydziału Biologii UG, w dniu 08 lipca br.

Serdecznie gratulujemy!

Wizyta zbiegła się w czasie z ostatnim posiedzeniem Rady Wydziału Biologii w kadencji 2012-2016. Pani dr Katarzyna Żółkoś, kierownik Stacji, zapoznała gości z bazą naukowo-dydaktyczną ośrodka. Następnie uczestników spotkania, w imieniu JM Rektora UG, powitał Rektor elekt, Pan prof. UG dr hab. Jerzy Gwizdała, który podziękował leśnikom za dotychczasową współpracę i zadeklarował chęć jej kontynuacji w przyszłości. Dyrektor RDLP podziękował za deklarację współpracy oraz zapewnił o gotowości do jej kontynuowania.

Dyrektor złożył również na ręce Dziekana odpowiedź na apel Rady Wydziału Biologii UG dotyczący wycinki drzew na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Informacja na stronie RDLP: http://www.gdansk.lasy.gov.pl/aktualnosci/-/asset_publisher/1M8a/content/dyrektor-rdlp-w-gdansku-z-wizyta-u-biologow-z-uniwersytetu-gdanskiego- - .V5edvJN96Cc

Załącznik Rozmiar
odpowiedz_rada_wydzialu_biologii.pdf 52.79 KB
akt_nadania_medalu.pdf 1.01 MB