12 edycja konkursu Popularyzator nauki

Do 16 października 2016 r. można przesyłać zgłoszenia kandydatów do 12. edycji konkursu Popularyzator nauki. Celem konkursu jest nagrodzenie osób i instytucji, które pomagają innym  bliżej poznać i lepiej zrozumieć zjawiska zachodzące wokół nas oraz przybliżają najnowsze wyniki badań naukowych. Organizatorami konkursu są Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polska Agencja Prasowa serwis Nauka w Polsce.

Konkurs organizowany jest w pięciu kategoriach:

·         Naukowiec – o tę nagrodę mogą ubiegać się indywidualne osoby - pracownicy naukowi i nauczyciele akademiccy.

·         Animator – o tę nagrodę mogą ubiegać się osoby niebędące pracownikami naukowymi ani nauczycielami akademickimi, prowadzące indywidualną działalność popularyzatorską (np. studenci i doktoranci, pracownicy administracyjni uczelni).

·         Zespół – w tej kategorii o nagrodę mogą ubiegać się zespoły osób popularyzujących naukę (tworzone np. przez naukowców, animatorów popularyzacji, koła naukowe, osoby pracujące nad wspólnymi projektami na rzecz popularyzacji, animatorów nauki w instytucjach typu muzea).

·         Instytucja – w tej kategorii o nagrodę mogą ubiegać się instytucje – naukowe (instytuty, jednostki uczelni), pozanaukowe (np. organizacje pozarządowe, centra nauki), jak i przedsiębiorstwa.

·         Media – w tej kategorii o nagrodę mogą ubiegać się indywidualni dziennikarze, zespoły redakcyjne mediów, blogerzy czy zespoły tworzące strony internetowe.

Szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć w jego regulaminie, który dostępny jest na stronie internetowej organizatora.

Strona internetowa konkursu Popularyzator nauki 2016

Data publikacji: wtorek, 6. Wrzesień 2016 - 07:37; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: piątek, 9. Wrzesień 2016 - 09:44; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz