Nagroda Miasta Gdańska dla Młodych Naukowców im. Jana Uphagena

Prezydent Miasta Gdańska serdecznie zaprasza do zgłaszania kandydatur gdańskich naukowców (w tym studentów i absolwentów gdańskich uczelni wyższych), którzy z tytułu wybitnych osiągnięć naukowych zasługują na szczególne wyróżnienie. Nagroda Miasta Gdańska dla Młodych Naukowców im. Jana Uphagena przyznawana jest w dwóch kategoriach: w dziedzinie nauk humanistycznych i społecznych oraz w dziedzinie nauk przyrodniczych i ścisłych.

Wnioski o przyznanie Nagród w obydwu kategoriach składać mogą:

a) rektorzy gdańskich wyższych uczelni,
b) członkowie Oddziału Polskiej Akademii Nauk w Gdańsku,
c) przewodniczący wydziałów Gdańskiego Towarzystwa Naukowego,
d) członkowie Stacji Naukowej Polskiej Akademii Umiejętności w Gdańsku,
e) Prezydent Miasta Gdańska.

Wniosek o przyznanie Nagrody powinien zawierać:

a) prezentację kandydata ubiegającego się o Nagrodę,

b) charakterystykę pracy naukowej,

c) opis projektu, który kandydat realizuje (współrealizuje) lub zaproszenie na stypendium naukowe,

d) uzasadnienie napisane przez wnioskodawcę,

e) rekomendacje osiągnięć kandydata.

Szczegółowych informacji na temat Nagrody udziela pani Milena Rudzińska, Biuro Prezydenta ds. Kultury, Referat ds. Mecenatu Kultury, ul. Nowe Ogrody 8/12, pokój 156, tel. (58) 3236516, e-mail: milena.rudzinska@gdansk.gda.pl.

Do pobraniaUchwała Rady Miasta Gdańska wraz z regulaminem Nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Naukowców im. Jana Uphagena

Dokumenty należy złożyć w sekretariacie Prorektora ds. Studenckich UG do dnia 15 listopada 2016 roku.

Nagrodę Miasta Gdańska dla Młodych Naukowców im. Jana Uphagena dla studentów i absolwentów gdańskich uczelni wyższych, którzy nie ukończyli lub kończą 30 r.ż., za wybitne osiągnięcia naukowe wręczono po raz pierwszy w 2004 roku (do 2006 roku funkcjonowała pod nazwą „Młody Heweliusz”).

Nagroda przyznawana jest przez Prezydenta Miasta Gdańska na wniosek Kapituły, w której skład wchodzą:
a) przedstawiciel Uniwersytetu Gdańskiego,
b) przedstawiciel Politechniki Gdańskiej,
c) przedstawiciel Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego,
d) przedstawiciel Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku,
e) przedstawiciel Akademii Muzycznej w Gdańsku,
f) przedstawiciel Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku,
g) przedstawiciel Prezydenta Miasta Gdańska,
h) przedstawiciel Oddziału Polskiej Akademii Nauk w Gdańsku,
i) przedstawiciel Gdańskiego Towarzystwa Naukowego,
j) przedstawiciel Stacji Naukowej Polskiej Akademii Umiejętności w Gdańsku,
k) przedstawiciel niepublicznych uczelni wyższych w Gdańsku.

Data publikacji: piątek, 4. Listopad 2016 - 14:18; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: piątek, 4. Listopad 2016 - 14:18; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz