ERC Day we Wrocławiu

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na *"**ERC Day we Wrocławiu”*, które odbędzie się we Wrocławiu w dniu *14 listopada 2016 r. *ERC Day organizowane jest przez biuro Academia Europaea Wrocław Knowledge Hub oraz Europejską Radę ds. Badań Naukowych we współpracy z Przedstawicielstwem Regionalnym Komisji Europejskiej.

Granty Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (European Research Council) należą do jednych z najbardziej prestiżowych. Przeznaczane są na badania pogłębiające wiedzę o świecie, a ich celem jest wspieranie nowatorskich projektów badawczych, które będą prowadzić do przełomowych odkryć i wniosków. W tym roku trzem Polakom udało się je zdobyć.

Dlaczego granty Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC) są tak ważne? Jak skutecznie o nie aplikować? Jak zwiększyć skuteczność w aplikowaniu o granty dyskutować będą m.in. *prof.* *Jerzy Duszyński(Prezes Polskiej Akademii Nauk), *prof. Eva Kondorosi* (Europejska Rada ds. Badań Naukowych), *prof.* *Michał Karoński* (Przewodniczacy Narodowego Centrum Nauki), *prof. Jerzy Langer* (Polska Akademia Nauk) oraz *prof.* *Karol Życzkowski* (Uniwersytet Jagielloński).

ERC Day będzie także m.in. okazją do zapoznania się z bieżącymi oraz planowanymi konkursami w ramach programów Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC), a także z zasadami i procedurami oceny wniosków. W tym celu do Wrocławia przyjedzie m.in. *dr Agnes Kulcsar*, Call Coordinator ERC.

Spotkanie zostanie wzbogacone o doświadczenia grantobiorcy ERC. *Dr Alban Kellerbauer* z Uniwersytetu w Heidelbergu opowie, jak grant ERC wpłynął na rozwój jego kariery naukowej.

*ERC Day odbędzie się w Domu Europy (ul. Widok 10), w poniedziałek, 14 listopada 2016 r. Rozpocznie się o godzinie 9 rano. Wstęp wolny.
Serdecznie zapraszamy!*

Szczegółowy program znajduje się na stronie internetowej:
www.ae-info.org <http://www.ae-info.org/>. Można go również
uzyskać pisząc na adres nowak@acadeuro.wroclaw.pl, lub telefonicznie:
+48 506 388 101.

Data publikacji: wtorek, 8. Listopad 2016 - 10:25; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: wtorek, 8. Listopad 2016 - 10:25; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz