Prof. Artur Świergiel odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski

Podczas uroczystości jubileuszu 47. rocznicy powołania Uniwersytetu Gdańskiego zostały wręczone nagrody i odznaczenia państwowe. Prof. Artur Świergiel odebrał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

Profesor Artur Hugo Świergiel - neurofizjolog, kierownik Pracowni Fizjologii Behawioru i Stresu w Katedrze Fizjologii Zwierząt i Człowieka naszego Wydziału.

Jesteśmy dumni i serdecznie gratulujemy!

Order ustanowiony w 1921 r. nadawany jest za wybitne zasługi położone w służbie państwu i społeczeństwu, a zwłaszcza za wybitne osiągnięcia w działalności publicznej podejmowanej z pożytkiem dla kraju, za szczególne zasługi dla umacniania suwerenności i obronności kraju, dla rozwoju gospodarki narodowej, służby publicznej, za wybitną twórczość naukową, literacką i artystyczną, za wybitne zasługi dla rozwoju współpracy Rzeczypospolitej Polskiej z innymi państwami i narodami. Jest to drugie pod względem starszeństwa polskie państwowe odznaczenie cywilne (po Orderze Orła Białego).

Order ten dzieli się na 5 klas:

klasa I Krzyż Wielki Orderu Odrodzenia Polski,

klasa II Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski,

klasa III Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski,

klasa IV Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski,

klasa V Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

Data publikacji: środa, 22. Marzec 2017 - 07:48; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: środa, 22. Marzec 2017 - 07:48; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz