Dr Bożena Nejman finalistką Nagród Naukowych POLITYKI

W niedzielę 22 października w redakcji POLITYKI już po raz siedemnasty wręczono Nagrody Naukowe POLITYKI.

Piątka młodych wybitnych naukowców otrzymała stypendia w wysokości 20 tys. złotych, a dziesięcioro finalistów nagrody finałowe po 5 tys. zł.

W tym roku w gronie finalistów znalazła się dr Bożena Nejman z Katedry Biologii Molekularnej Wydziału Biologii

Oto zdobywcy stypendiów w poszczególnych kategoriach:

NAUKI HUMANISTYCZNE: dr Magda Szcześniak, adiunkt w Instytucie Kultury Polskiej na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego.

NAUKI SPOŁECZNE: dr Łukasz Krzyżowski, adiunkt, kierownik Pracowni Badania Problemów Starzenia się Społeczeństw na Wydziale Humanistycznym Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie

NAUKI O ŻYCIU: dr hab. n. med. Maksymilian Przemysław Opolski, lekarz kardiolog, adiunkt w Klinice Kardiologii i Angiologii Interwencyjnej Instytutu Kardiologii im. Prymasa Kardynała Wyszyńskiego.

NAUKI ŚCISŁE: dr Jan Poleszczuk, adiunkt w Instytucie Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej im. Macieja Nałęcza Polskiej Akademii Nauk

NAUKI TECHNICZNE: dr hab. inż. Andrzej Katunin, profesor nadzwyczajny w Instytucie Podstaw Konstrukcji Maszyn na Wydziale Mechanicznym Technologicznym Politechniki Śląskiej.

Nagrody finałowe w ramach Nagród Naukowych POLITYKI otrzymali: dr Iwona Boruszkowska, dr Przemysław Gasztold, dr hab., prof. nadzw. Mateusz Gola, dr hab., prof. nadzw. Łukasz Woźny, dr Bożena Nejman-Faleńczyk, dr Michał Szcześniak, dr hab. n. med. Krzysztof Andrzej Tomaszewski, dr Adam Kubas, dr Piotr Wcisło, dr inż. Jakub Łukasz Flotyński.

Serdecznie gratulujemy!!!

Data publikacji: czwartek, 26. Październik 2017 - 08:04; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: czwartek, 26. Październik 2017 - 08:04; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz