Sadzimy las dla Niepodległej

W sobotę 21 kwietnia, na terenie Nadleśnictwa Lipusz w Leśnictwie Dywan ponad 1500 harcerzy, wolontariuszy, przedstawicieli senatu RP, władz samorządowych, uczelni wyższych, instytucji i przedsiębiorstw oraz mieszkańców Pomorza posadziło blisko 50 tys. sadzonek głównie sosny, dębu bezszypułkowego, modrzewia i brzozy. Akcją „Sadzimy dla Niepodległej” Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Gdańsku i Związek Harcerstwa Polskiego pragnęli uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości oraz 100-lecie istnienia ZHP, a jednocześnie rozpocząć zalesianie zniszczonych nawałnicą lasów. Miejsce sadzenia wybrano nieprzypadkowo, bowiem teren Nadleśnictwa Lipusz to najbardziej zniszczony obszar przez sierpniowe nawałnice w roku 2017.

We wtorek 24 kwietnia w Leśnym Ogrodzie Botanicznym Marszewo w Gdyni z tej samej okazji posadzono sto drzew oraz odsłonięto pamiątkową tablicę. Warto przypomnieć, że pracownicy naszego Wydziału mają swój wkład w tworzeniu koncepcji i projektowaniu tego ogrodu.

Na obu uroczystościach Wydział Biologii UG był reprezentowany przez Dziekana prof. dr hab. Włodzimierza Meissnera i dr inż. Katarzynę Żółkoś.

Data publikacji: czwartek, 26. Kwiecień 2018 - 09:23; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: czwartek, 26. Kwiecień 2018 - 09:26; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz