Święto Biologii na Uniwersytecie Gdańskim

Za nami 48. Święto Biologii na Uniwersytecie Gdańskim. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy przybyli, bawili się wspólnie i uczestniczyli w rywalizacjach, bądź też kibicowali walczącym. Dziękuję organizatorom oraz studentom, którzy z wielkim zaangażowaniem dbali o bogactwo na ruszcie. W tym roku studenci wręczyli statuetki, nagrody zostały przyznane za niezwykłe biologiczne przebrania, Dziekan także przygotował swoje tajemnicze wyróżnienia. Ten rok był wyjątkowy między innymi ze względu na to, iż owe nagrody to unikalne dzieła stworzone przez naszych pracowników - ceramiczne statuetki zostały zaprojektowane i wykonane przez duet dr Anna Kloska - dr Grzegorz Cech, natomiast nagrody za biologiczny strój to rękodzieło dr Moniki Maciąg-Dorszyńskiej. Dla tych, którym nie dane było zobaczyć ich na żywo, przesyłam zdjęcia tych unikatów. Proszę mi wierzyć to prawdziwe dzieła sztuki. Autorom tychże prac również należą się serdeczne podziękowania - za ich chęć dzielenia się pasją, poświęceniem czasu wolnego po to by uświetnić naszą imprezę i by stała się ona niepowtarzalna i niezapomniana. Myślę, że każdy z nas chciały dostać taką nagrodę.

Liczę, że w przyszłym roku spotkamy się w większym gronie by celebrować kolejny rok obecności Biologii na UG.

Z pozdrowieniami,

Joanna Jakóbkiewicz-Banecka

Prodziekan ds. Promocji i Rozwoju

Wydział Biologii UG