Żegnamy Pana dr Czesława Niteckiego

dr Czesłąw Nitecki

Z przykrością informujemy, że dnia 2 czerwca 2018 odszedł dr Czesław Nitecki, pracownik emerytowany Katedry Ekologii i Zoologii Kręgowców Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego, wybitny ornitolog. Miał 78 lat.

Doktor Nitecki był jednym z pierwszych pracowników Biologii na Uniwersytecie Gdańskim. Od samego początku silnie związany ze stacją terenową w rezerwacie Jezioro Drużno pod Elblągiem. Był doskonałym nauczycielem akademickim i zarazem mentorem wielu pokoleń ornitologów. Słynął z profesjonalnego podejścia do przekazywania wiedzy, a jednocześnie był zawsze serdeczny i życzliwy dla każdej napotkanej osoby.

Zmarł wracając z Rezerwatu Jezioro Drużno – przepięknego miejsca, które szczerze pokochał  a tą miłością zaraził wiele osób. Wielu z nas będzie Go bardzo brakowało.

Data publikacji: poniedziałek, 4. Czerwiec 2018 - 11:00; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: poniedziałek, 4. Czerwiec 2018 - 11:01; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz