Blog rudzika Remusa | Wydział Biologii

Blog rudzika Remusa

W końcu października ruszyła nowa inicjatywa edukacyjna Fundacji Akcja Bałtycka i Stacji Badania Wędrówek Ptaków naszego wydziału - Blog rudzika Remusa. Wydział Biologii jest patronem tego przedsięwzięcia.

Blog jest publikowany na stronie Programu Badania i Monitoringu Ptaków Wędrownych "Akcja Bałtycka" (http://akbalt.ug.edu.pl/blogrudzikaremusa). W blogu tytułowy rudzik opowiada o swoich przygodach w czasie podróży do „ciepłych krajów”, na zimowisku, a potem, po powrocie do Polski, o kłopotach życia rodzinnego. Posty komentują: jego przyjaciele sikorka, gołąb i wróbel, śmiertelny wróg krogulec a także inne ptaki. Blog, oprócz strony programu, jest równolegle upubliczniony na Facebooku i tam można włączyć się swoimi komentarzami do dyskusji prowadzonej przez ptaki.

Cały blog jest utrzymany w tonie żartobliwym, ale opiera się na opisie prawdziwych elementów życia ptaków. Wiele słów lub fraz jest podlinkowanych i w ten sposób można dotrzeć do „poważnych haseł” popularnonaukowej „Encyklopedia z rudzikiem”, która jest równolegle tworzona.

Dobrej zabawy z rudzikiem Remusem życzy jego redaktor i współautor tekstów dr Jarosław K. Nowakowski oraz Wydział Biologii UG.

Blog rudzika RemusaEncyklopedia z rudzikiem
poniedziałek, 5 listopada 2018 roku, 7:41