Publikacja w Neuropharmacology

Z przyjemnością informujemy o ukazaniu się w prestiżowym czasopiśmie Neuropharmacology (IF 4.249, 40 pkt MNiSW) publikacji powstałej we współpracy pomiędzy Katedrą Biologii Molekularnej oraz Katedrą Fizjologii Zwierząt i Człowieka Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego. Praca ta dotyczy nowo zaproponowanej terapii choroby Alzheimera oraz określenia mechanizmu działania sugerowanego leku. Badania zostały przeprowadzone z wykorzystaniem szczurzego modelu choroby Alzheimera, a także na komórkach hodowanych in vitro, przy użyciu metod fizjologicznych i molekularnych.

Publikacja dostępna jest na stronie:

Dane bibliometryczne publikacji:

Karolina Pierzynowska, Magdalena Podlacha, Lidia Gaffke, Irena Majkutewicz, Jagoda Mantej, Alicja Węgrzyn, Marta Osiadły, Dorota Myślińska, Grzegorz Węgrzyn (2019) Autophagy-dependent mechanism of genistein-mediated elimination of behavioral and biochemical defects in the rat model of sporadic Alzheimer's disease. Neuropharmacology 148: 332-346.

Serdecznie gratulujemy Autorom!

Data publikacji: piątek, 8. luty 2019 - 13:45; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: piątek, 8. luty 2019 - 13:45; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz