Piknik z okazji Światowych Dni Ptaków Wędrownych

W początkach maja na całym świecie odbywają się różne imprezy z okazji Światowych Dni Ptaków Wędrownych. U nas, na Pomorzu, w najbliższą sobotę 10 maja Fundacja Akcja Bałtycka w partnerstwie z Uniwersytetem Gdańskim organizuje piknik przyrodniczy. O pikniku, o ptasich wędrówkach, a także o niebezpieczeństwach, jakie grożą naszej planecie opowiadał w ostatnią sobotę w Radiu Gdańsk dr Jarosław Nowakowski, pracownik naszego Wydziału. Na samym pikniku, o godzinie 13 wygłosi on też wykład pt. „Nie ma planu B - Ziemia, planeta na krawędzi”. Godzinę wcześniej, o synantropizacji ptaków opowie dr Beata Michno, emerytowana dziekan naszego Wydziału. Oprócz tych i innych wykładów na pikniku odbędą się różne warsztaty dla dorosłych i dla dzieci. Dużą atrakcją będzie też możliwość odwiedzenia Terenowej Stacji Obrączkowania Ptaków Hel i zobaczenia małych ptaków Wróblowych „tak blisko, jak to tylko możliwe”. Stacja Hel jest od wielu lat prowadzona przez Stację Badania Wędrówek Ptaków naszego Wydziału.

Na piknik łatwo trafić. Zorganizowany zostanie przy wejściu na plażę nr 29 tuż przed miejscowością Kuźnica na półwyspie Helskim. Początek imprezy o godzinie dziesiątej, zakończenie wieczorem po godzinie 18.

Audycji z udziałem dr J. K. Nowakowskiego można posłuchać na stronie Radia Gdańsk: https://radiogdansk.pl/audycje-rg/magazyn-ekologiczny/item/93535-od-marca-do-konca-maja-mieszkaja-pod-namiotami-i-obraczkuja-ptaki-mozna-ich-odwiedzic-na-pikniku

Data publikacji: czwartek, 9. Maj 2019 - 17:51; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: czwartek, 9. Maj 2019 - 17:51; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz