UG w rankingu szanghajskim

Uniwersytet Gdański znalazł się w prestiżowym Academic Ranking of World Universities (ARWU) - najstarszym światowym rankingu szkół wyższych, nazywanym rankingiem szanghajskim.
W dziedzinowym zestawieniu uniwersytetów z całego globu w obszarze badań ekologia UG zajmuje piątą lokatę w Polsce – uplasował sięna świecie w piątej setce (na pozycji 401-500) tegorocznego Shanghai’s Global Ranking of Academic Subjects (GRAS) w zakresie nauk przyrodniczych w dyscyplinie naukowej: Ecology. W zeszłym roku w tej kategorii UG nie był obecny na notowanych miejscach. W zestawieniu 500 najlepszych na świecie ośrodków prowadzących tego rodzaju badania odnotowano tylko sześć rodzimych uczelni.
Academic Ranking of World Universities to jeden z trzech najbardziej cenionych i najszerzej komentowanych rankingów szkół wyższych na świecie (obok QS World University Rankings oraz Times Higher Education World University Ranking). Bierze pod uwagę przede wszystkim aktywność publikacyjną pracowników naukowych danej dziedziny. Jest przygotowywany przez Institute of Higher Education przy Uniwersytecie Jiao Tong w Szanghaju (stąd nazywany często rankingiem szanghajskim). Zestawienie uwzględnia osiągnięcia naukowe i badawcze uczelni wyższych.

Data publikacji: piątek, 28. Czerwiec 2019 - 07:38; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: piątek, 28. Czerwiec 2019 - 07:38; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz