fbpx Rozstrzygnięcie programu MNiSW „Inicjatywa doskonałości – uczelnia badawcza” | Wydział Biologii

Rozstrzygnięcie programu MNiSW „Inicjatywa doskonałości – uczelnia badawcza”

Rozstrzygnięty został I program „Inicjatywa doskonałości – uczelnia badawcza” (IDUB), jeden z najważniejszych aspektów reformy szkolnictwa wyższego, wprowadzonej nową ustawą Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, nazywaną Konstytucją dla Nauki. Celem programu było wyłonienie i wsparcie uczelni dążących do osiągnięcia statusu uniwersytetu badawczego, a także będących w stanie skutecznie konkurować z najlepszymi ośrodkami akademickimi w Europie i na świecie. Ostatecznie w I edycji programu na lata 2020-2026 znalazło się 10 polskich uczelni.

wtorek, 5 listopada 2019 roku, 12:57