Biologiczna Noc za nami

Już po raz dziewiąty pracownicy i studenci Wydziału Biologii zaprosili mieszkańców Trójmiasta na Noc Biologów – czyli otwartą dla wszystkich, popołudniową lekcję biologii. W piątek, 10 stycznia 2020 roku w 48 punktach budynku Wydziału Biologii odbywały się warsztaty, pokazy, gry dydaktyczne, quizy, zajęcia plastyczne i wykłady. Uczestnicy oglądali, testowali, wykonywali doświadczenia i sami byli im poddawani. W pomieszczeniach Katedr poznawali pracę naukowców, odkrywali tajemnice budowy własnego ciała, przeprowadzali eksperymenty, prowadzili dochodzenie, oglądali hodowle, głaskali osobliwe stworzenia i próbowali nietypowych potraw.

Podobnie jak w ubiegłych latach, do Nocy włączyło się Gdańskie ZOO oraz Akwarium Gdyńskie MIR - PIB. Mieszkańcy Trójmiasta i okolic mieli możliwość podglądać nocne życie mieszkańców naszego Ogrodu Zoologicznego a na zakończenie wycieczki przypomnieć sobie jak smakują kiełbaski pieczone nad ogniskiem. Uczestnicy Nocnej wycieczki do Gdyńskiego Akwarium brali udział w dochodzeniu – poszukiwali sprawcy mokrej roboty!

Już dziewięć lat temu pierwsza edycja Nocy Biologów znalazła wielu zwolenników ale podawana liczba uczestników była tylko szacunkowa. W tym roku, przy wejściu na Wydział Biologii zamontowany został licznik wejść, który od godziny 10:30, kiedy przyszły pierwsze grupy, odnotował 2020 osób! Wydział odwiedzili mieszkańcy nie tylko Trójmiasta ale również Banina, Chwaszczyna, Żukowa, Elbląga, Gowidlina, Gniewu, Gronowa, Kartuz, Kościerzyny, Pogórza, Pruszcza Gdańskiego, Przywidza, Rumii, Skwierzynki, Starych Polaszek, Wejherowa a także Świecia. Miło było oglądać dzieci, młodzież oraz dorosłych, którzy mimo piątkowego popołudnia rozpoczynającego weekend i ferie na Pomorzu, postanowili ten wieczór spędzić z nami.

Za rok będzie 10 edycja Nocy Biologów a widząc pasję naszych studentów, doktorantów i pracowników mamy nadzieję, że będzie ona nie tylko rocznicowa ale i biologicznie szczególna.

Do zobaczenia za rok!

Więcej zdjęć w Naszej galerii

Fot. Marta Jarosińska, Mateusz Sulecki

Data publikacji: piątek, 24. Styczeń 2020 - 09:12; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: piątek, 24. Styczeń 2020 - 09:12; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz