Wyniki wyborów do Komitetów Naukowych PAN

Informujemy, że na stronie Polskiej Akademii Nauk ogłoszone zostały wyniki wyborów Członków Komitetów Naukowych PAN na kadencję 2020-2023 r.  Troje pracowników naszego Wydziału zostało wybranych do Komitetu Biologii Organizmalnej:

prof. dr hab. Martin Kukwa (Katedra Taksonomii Roślin i Ochrony Przyrody)

dr hab. Joanna Izdebska, prof UG (Katedra Zoologii Bezkręgowców i Parazytologii)

dr hab. Leszek Rolbiecki, prof. UG (Katedra Zoologii Bezkręgowców i Parazytologii)

Komitety Polskiej Akademii Nauk są krajową reprezentacją różnorodnych środowisk i dyscyplin naukowych. Pełnią funkcję ciał doradczych i opiniodawczych oraz odpowiadają za opracowanie stanowisk i ekspertyz naukowych dla administracji państwowej. Ponadto uczestniczą w rozwiązywaniu określonych kwestii naukowych, a także opiniują akty normatywne dotyczące nauki. Rolą Komitetów jest również upowszechnianie wyników badań i wsparcie rozwoju poszczególnych dyscyplin.
Członkowie Komitetów wybierani są przez środowiska naukowe poszczególnych dziedzin. Zasiadają w nich członkowie PAN oraz naukowcy instytutów badawczych oraz szkół wyższych i przedstawiciele instytucji czy organizacji gospodarczych i społecznych.

Wybranym przedstawicielom Wydziału serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy!

Więcej informacji: wyborykomitety.pan.pl

Data publikacji: piątek, 31. Styczeń 2020 - 11:32; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: piątek, 31. Styczeń 2020 - 11:32; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz