fbpx Nowa książka Wydawnictwa UG | Wydział Biologii

Nowa książka Wydawnictwa UG | Wydział Biologii

Nowa książka Wydawnictwa UG

Nakładem Wydawnictwa UG ukazała się książka autorstwa prof. UG dr hab. inż. Iwony Głażewskiej „Hodowla koni arabskich w  Polsce. Klacze stadne i ich przychówek 1992-2006”.

Książka, wydana z okazji stulecia powstania działu arabskiego w państwowej stadninie w Janowie Podlaskim, jest dedykowana pamięci dr. Edwarda Skorkowskiego (1899-1985), twórcy „Polskiej księgi stadnej Koni arabskich czystej krwi”.

Opracowanie ma charakter bazy danych rodowodowych i zawiera informacje z lat 1992-2006, dotyczące 1544 klaczy stadnych, 319 reproduktorów i 5961 ich potomków. Książka jest adresowana do naukowców zajmujących się hodowlą koni oraz do hodowców i miłośników koni arabskich, dla których może stać się cennym źródłem informacji o pochodzeniu współczesnych polskich arabów.

Książka do nabycia w sklepie Wydawnictwa Uniwersytetu Gdańskiego.

konie
wtorek, 3 marca 2020 roku, 12:41