Baza danych gatunków inwazyjnych

Miło nam poinformować, że od października 2019 roku na serwerze Uniwersytetu Gdańskiego na stronie https://obcyatakuja.ug.edu.pl/ działa internetowa baza danych o rozmieszczeniu inwazyjnych gatunków roślin w woj. pomorskim. Jest ona częścią projektu „Obcy atakują – młodzi odkrywcy badają rośliny inwazyjne”, realizowanego przez Stację Biologiczną Wydziału Biologii UG. Obecnie w bazie znajdują się notowania obcych gatunków roślin wprowadzone przez uczniów szkół biorących udział w I edycji tego projektu. Do bazy będą stopniowo dodawane kolejne rekordy - każdy, kto zarejestruje się jako użytkownik może wprowadzić swoje obserwacje. W zakładce "Inwentaryzacja gatunków" znajdują się informacje o tym, jakie dane dotyczące populacji należy zanotować w terenie. W panelu "O gatunkach inwazyjnych" zamieściliśmy m. in. katalog inwazyjnych gatunków roślin pospolitych w naszym rejonie. Zapraszamy do współpracy!

Data publikacji: piątek, 6. Marzec 2020 - 12:55; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: piątek, 6. Marzec 2020 - 12:55; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz