fbpx Współpraca ULO ze Stacją Biologiczną Wydziału Biologii UG | Wydział Biologii

Współpraca ULO ze Stacją Biologiczną Wydziału Biologii UG | Wydział Biologii

Współpraca ULO ze Stacją Biologiczną Wydziału Biologii UG

W lutym 2020 roku Stacja Biologiczna rozpoczęła współpracę z młodzieżą z Uniwersyteckiego Liceum Akademickiego. Celem współpracy jest zorganizowanie Koła Przyrodniczego, które umożliwi  rozwijanie zainteresowań środowiskowych  licealistom oraz, poprzez możliwość przyglądania się pracy biologa „od podszewki”, pozwoli odkryć  własną ścieżkę kariery.

W sobotę (22.02.2020) wraz z grupą zainteresowanych uczniów uczestniczyliśmy w ostatniej w tym roku Akcji Karmnik. Akcja miała miejsce w Gdyni, na terenie Adventure Park Gdynia Kolibki, prowadzili ją studenci z Naukowego Koła Ornitologicznego Studentów Uniwersytetu Gdańskiego „KOS UG” wraz z  dr Agnieszką Ożarowską.

W trakcie zajęć studenci opowiedzieli na czym polega terenowa praca ornitologa oraz jak i w jakim celu obrączkuje się ptaki. Następnie licealiści mieli możliwość przyjrzeć się takiej pracy w praktyce. Niewątpliwie dużą atrakcją było zaobrączkowanie dzięcioła dużego. ☺

Dziękujemy studentom oraz Pani Agnieszce za poświęcony czas!

Akcja KarmnikAkcja KarmnikAkcja Karmnik
piątek, 6 marca 2020 roku, 13:26