20. edycja Nagród Naukowych POLITYKI wystartowała

W dzisiejszym numerze tygodnika POLITYKA (strona 85, nr 14/2020) ogłaszamy jubileuszową 20. edycję programu stypendialnego dla młodych naukowców – Nagród Naukowych POLITYKI.

 

Do niedzieli 14 czerwca 2020 r. na stronie www.polityka.pl/stypendia dostępny jest formularz zgłoszeniowy, którego wypełnienie jest warunkiem przystąpienia do konkursu o 5 stypendiów po 15 tys. zł.
Piętnastu finalistów ogłosimy na łamach POLITYKI 16 września, zaś nazwiska pięciu stypendystów poznamy w październiku.

 

Fundacja Tygodnika POLITYKA prowadzi akcję stypendialną skierowaną do młodych zdolnych ludzi nauki od 2001 roku. Przyznając Nagrody Naukowe chcemy wyławiać i eksponować tych, którzy są w awangardzie myśli, badań, intelektualnych poszukiwań, popularyzować to, co robią i ich samych, jako wzorce kariery zawodowej. Co roku ubiega się o nie kilkuset kandydatów w dziedzinie nauk humanistycznych, ścisłych, społecznych, nauk o życiu i nauk technicznych.

W ciągu dziewiętnastu lat trwania akcji, dzięki pomocy partnerów finansowych oraz czytelników tygodnika POLITYKA, którzy wpłacali na akcję 1% podatku, Fundacja wsparła 317 naukowców kwotą ponad 6 mln 500 tys. zł.

 

Regulamin, składy kapituł oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na naszej stronie www.polityka.pl/stypendia

 

Wiemy, że komunikacja na uczelniach jest utrudniona , ale jeśli to możliwe, to będziemy wdzięczni za dystrybucję tej informacji wśród osób potencjalnie zainteresowanych aplikowaniem.

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: sobota, 4. Kwiecień 2020 - 23:26; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: wtorek, 5. Maj 2020 - 14:28; osoba wprowadzająca: Arkadiusz Smykowski