Uroczystość wręczenia nominacji na stanowisko profesora UG

Na Uniwersytecie Gdańskim, po raz pierwszy, odbyła się uroczystość uhonorowania pracowników naukowo-dydaktycznych Uczelni, którzy w ostatnim czasie otrzymali stanowisko profesora Uniwersytetu Gdańskiego. Nowa akademicka tradycja została zapoczątkowana przez Rektora UG prof. Jerzego Piotra Gwizdałę.

Uroczystość uhonorowania profesorów Uniwersytetu Gdańskiego odbyła się 25 czerwca 2020 r. w Sali Teatralnej budynku Neofilologii UG.

W czasie uroczystości goście mogli obejrzeć film, przygotowany z okazji 50-lecia Uniwersytetu Gdańskiego przez Centrum Produkcji Filmowej i Dokumentalnej UG. Całość zwieńczył koncert fortepianowy w wykonaniu Michała Ciesielskiego

Z Wydziału Biologii w uroczystości udział wzięli i odebrali nominację:

dr hab.    Dorota Kuczyńska-Wiśnik, prof. UG
dr hab.    Bożena Nejman-Faleńczyk, prof. UG
dr hab.    Agnieszka Kowalkowska, prof. UG
dr hab.    Krzysztof Banaś, prof. UG
dr hab.    Anna Aksmann, prof. UG
dr hab.    Wojciech Pokora, prof. UG
dr hab.    Jolanta Orzeł-Gryglewska, prof. UG
dr hab.    Anna Wysocka, prof. UG
dr hab.    Monika Słomińska-Wojewódzka, prof. UG
dr hab.    Magdalena Narajczyk, prof. UG