fbpx Drzewo rodowe człowieka | Wydział Biologii

Drzewo rodowe człowieka

Wydział Biologii wzbogacił się o nową ekspozycję zatytułowaną „Drzewo rodowe człowieka” ukazującą kolejne etapy ewolucji naszego gatunku.

W wiszącej gablocie o wymiarach 3,8 x 1,6 m, zlokalizowanej na parterze w holu głównym WB, znajdują się repliki 9 czaszek homininów (Hominins) obejmujących gatunek Homo sapiens oraz jego wymarłych przodków umiejscowione na drzewie filogenetycznym.

W gablocie zaprezentowano rodzaje: Australopithecus, Paranthropus oraz Homo. Wystawę czaszek wzbogacają fotografie, na których znajdują się rekonstrukcje przedstawionych gatunków wykonane przez amerykańskiego artystę Johna Gurche.

Wystawę uzupełniają także tablice informacyjne na temat pokrewieństwa naczelnych i kluczowych momentów ewolucji człowieka.

Dokładny opis każdego z gatunków oraz zarys ewolucji można znaleźć w polsko- i anglojęzycznej ulotce informacyjnej.

Konsultantem merytorycznym projektu była dr Aleksandra Wierucka z Instytutu Badań nad Kulturą Wydziału Filologicznego UG, zaś projekt artystyczny wykonała mgr Anna Król.

Drzewo rodowe człowiekaDrzewo rodowe człowiekaDrzewo rodowe człowiekaDrzewo rodowe człowieka
środa, 22 lipca 2020 roku, 15:45