fbpx Obraz z mchu w budynku Wydziału Biologii | Wydział Biologii

Obraz z mchu w budynku Wydziału Biologii

Z radością informujemy, że Wydział Biologii wzbogacił się o kolejną ekspozycję, stanowiącą połączenie natury i sztuki. Instalacja ścienna znajdująca się w przedsionku głównego wejścia do budynku jest efektem projektu wspieranego przez Akademickie Centrum Kultury Uniwersytetu Gdańskiego „ACK Alternator” i została zrealizowana w ramach konkursu AlterProjekt.

Koło o średnicy 1,7 m ze specjalnie spreparowanego (stabilizowanego) mchu poduszkowego (Leucobryum glaucum, nazwa polska: bielistka sina, bielistka blada) stanowi tło dla logo Wydziału wyciętego z plexi i osadzonego na przezroczystej osłonie z tego samego materiału.

Instalację uzupełnia opis gatunku w języku polskim i angielskim oraz panel umożliwiający dotknięcie i dokładne przyjrzenie się „poduszkom”.

Konsultantem merytorycznym projektu był dr Bartłomiej Hajek z Katedry Taksonomii Roślin i Ochrony Przyrody. Projekt wizualny oraz tablice przygotowała mgr Anna Król.

Fot. Anna Król

LogoLogoLogoLogoLogo