Akcja "Movember" na Uniwersytecie Gdańskim

Listopad od lat jest miesiącem, który kojarzy się z wąsami, a to wszystko za sprawą połączenia dwóch terminów: moustache – z ang. wąsy oraz november – z ang. listopad. Ten wpadający w ucho neologizm powstał nie w byle jakim celu, a po to, żeby pomóc w promowaniu niezwykle ważnej kampanii prozdrowotnej, która odbywa się właśnie w listopadzie.

Już od 1999 roku na świecie promuje się zapoczątkowaną w Australii kampanię zmierzającą do uświadomienia ludzi i skierowania ich uwagi na ważną tematykę profilaktyki przeciwnowotworowej, potencjalnych objawów związanych z rozwojem „męskich” nowotworów oraz diagnostyki i badań genetycznych dotyczących zwiększonej predyspozycji do zachorowania na raka jądra czy nowotwór prostaty.

Listopad ogłoszony został Międzynarodowym Miesiącem Walki z Męskim Rakiem, a zabawne wąsy będące jego symbolem, mają za zadanie pomóc w rozpowszechnieniu działań związanych z dbaniem o zdrowie mężczyzn. Rak jąder jest chorobą o stosunkowo dobrych rokowaniach, jednak jak w wielu innych schorzeniach, bardzo ważny jest czas rozpoznania choroby, a co za tym idzie – kluczowa jest tu profilaktyka i samobadanie, a te niestety nadal są mocno zaniedbywane.

W tym roku w akcję Movember chcemy włączyć również społeczność akademicką Uniwersytetu Gdańskiego!

Zachęcamy do włączenia się w akcję i zadbania o własne zdrowie!

Badania profilaktyczne w ramach akcji odbędą się:

  • 14 listopada w Sopocie na Wydziale Zarządzania UG przy ul. Armii Krajowej 101 w sali B-32 na II piętrze budynku B w godzinach 10-17

Rejestracja na badania w Sopocie za pomocą formularza https://forms.office.com/r/zFBL33Nyg4

https://forms.office.com/r/zFBL33Nyg4

  • 25 listopada w Gdańsku na Wydziale Nauk Społecznych przy ul. Bażyńskiego 4 w godzinach 9-15:45

Rejestracja na badania w Gdański za pomocą formularza https://forms.office.com/r/KJmsXE2udH

Zachęcamy także do obserwowania fanpage’a na FB: https://www.facebook.com/CASIDUG/ gdzie zamieszczamy informacje dotyczące akcji.

 

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: poniedziałek, 7. Listopad 2022 - 09:22; osoba wprowadzająca: Anna Król Ostatnia zmiana: poniedziałek, 7. Listopad 2022 - 09:26; osoba wprowadzająca: Anna Król