„OFERTA PRACY w projekcie INDEPTH”

Poszukujemy absolwenta biologii, biotechnologii lub chemii

zainteresowanego pracą na stanowisku specjalisty laboratoryjnego (lab manager) w ramach międzynarodowego projektu naukowego INDEPTH (Granice życia: Różnorodność, strategie adaptacyjne oraz potencjał biotechnologiczny drobnoustrojów żyjących w głębinach morskich Arktyki)
oraz pracą w Kolekcji Plazmidów i Drobnoustrojów.

ZAKRES OBOWIĄZKÓW:

•    Izolacja DNA, transformacja bakterii
•    Nadprodukcja i oczyszczanie białek
•    Przygotowywanie i sterylizacja podłóż bakteriologicznych, buforów
•    Przygotowywanie próbek do ultrazamrażania, krioprezerwacji i liofilizacji
•    Wysyłanie szczepów mikroorganizmów/próbek
•    Identyfikacja drobnoustrojów w oparciu o podejście molekularne (spektrometria mas, PCR)
•    Obsługa specjalistycznego sprzętu laboratoryjnego o wysokiej przepustowości i analiza danych
•    Zamawianie odczynników
•    Prowadzenie dokumentacji naukowej

OCZEKIWANIA:
•    Ukończone studia wyższe (mgr) w dziedzinie biologii, biotechnologii lub chemii
•    Podstawowe umiejętności i zamiłowanie do pracy laboratoryjnej
•    Podejście analityczne, umiejętność wyszukiwania i wykorzystania w codziennej pracy literatury naukowej
•    Dobra znajomość języka angielskiego
•    Sumienność i pełne zaangażowanie w wykonywaną pracę
•    Praktyczne doświadczenie i umiejętności laboratoryjne w dziedzinie biologii molekularnej, biochemii białek, enzymologii, interakcji białko-DNA będzie uważane za dodatkowy atut kandydata

OFERUJEMY:
•    Zatrudnienie na pełen etat w ramach umowy o pracę, na okres od 1 stycznia 2023 r. do 30 marca 2024 r.
•    Wysokość wynagrodzenia w zależności od kwalifikacji, doświadczenia oraz stażu pracy
 – minimum 3 tys. zł netto
•    Przyjazne środowisko pracy w nowoczesnym laboratorium mikrobiologicznym Katedry Mikrobiologii oraz Kolekcji Plazmidów i Drobnoustrojów Uniwersytetu Gdańskiego
•    Praca w międzynarodowym zespole realizującym ambitne projekty badawcze
•    Możliwość podnoszenia swoich kompetencji, szansa na zdobycie specjalistycznej wiedzy
•    Możliwość prowadzenia badań nad mikroorganizmami ekstremofilnymi  żyjącymi w głębinach morskich Arktyki oraz publikowania wyników w prestiżowych czasopismach z listy filadelfijskiej

Osoby zainteresowane proszone są o kontakt e-mailowy do 18 listopada 2022 r. z Kierownikiem Projektu INDEPTH, Prof. Tadeuszem Kaczorowskim lub kuratorem Kolekcji KPD, Dr Anną-Kariną Kaczorowską (tadeusz.kaczorowski@ug.edu.pl ; anna.kaczorowska@ug.edu.pl

Więcej informacji o badaniach realizowanych w ramach projektu INDEPTH można znaleźć na stronie UG https://ug.edu.pl/news/pl/2035/grant-na-badania-biosfery-glebin-oceanicznych-dla-ug  oraz w mediach społecznościowych Twitter (https://twitter.com/Project_INDEPTH) , LinkedIn (https://www.linkedin.com/showcase/project-indepth ) oraz ResearchGate (https://www.researchgate.net/project/Life-at-the-limits-diversity-adaptation-strategies-and-bioprospecting-of-microbes-living-in-Arctic-deep-sea-habitats-INDEPTH

Data publikacji: wtorek, 8. Listopad 2022 - 14:33; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: wtorek, 8. Listopad 2022 - 14:33; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz