Noc Biologów 2023

Serdecznie zapraszamy w piątek, 13 stycznia 2023 roku do spędzenia z biologami zimowego wieczoru. Studenci, doktoranci i pracownicy Wydziału Biologii UG oraz pracownicy Gdańskiego ZOO i Akwarium Gdyńskiego MIR – PIB przygotowali dla Państwa 60 tematów z dziedziny biologii, które zaprezentują na 76 imprezach stacjonarnych oraz siedmiu online. W tym roku po raz pierwszy do „naszej” Nocy włączyli się studenci Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, a dokładniej z Pracowni Designu Eksperymentalnego gdzie testowane są granice wyobraźni na styku sztuki i nauki.

Tegoroczny temat przewodni brzmi: „Woda - źródło życia - teraźniejszość i przyszłość” i nie wiem czy to kwestia tematu, czy moc przyciągania Nocy Biologów, ale ponad 200 biologów naszego Wydziału zgłosiło chęć współtworzenia tego styczniowego wydarzenia. Nasi Studenci i Pracownicy będą odkrywać nie tylko tajemnice wody, będą również opowiadać o swoich badaniach i doświadczeniach, odkryją zakamarki laboratoriów i pokażą unikatowe hodowle, pokażą to, co na co dzień jest niewidoczne i wyjaśnią to, co zwykle jest zagadką. A wszystko to w jedną „Noc”, noc, która ukazuje nie tylko ciekawą, ale i piękną stronę biologii. Matematycznie podsumowując, to w ciągu jednej Nocy Biologów, w różnych punktach naszego Wydziału przeprowadzonych zostanie ponad 140 godzin lekcyjnych! Niewiarygodne? Zachęcam do sprawdzenia programu na naszej stronie http://www.nocbiologow.pl i liczenia;-).

Aby wszyscy mogli bezpiecznie dotrzeć oraz wrócić z zajęć, Noc Biologów nie pokrywa się z nocą astronomiczną i na Wydziale Biologii będzie trwała od 15:00 do 19:00, o godzinie 17:00 zapraszają pracownicy Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego a w Akwarium Gdyńskim warsztaty połączone ze zwiedzaniem rozpoczną się o godzinie 17:30. Ale to jeszcze nie wszystko! W tym roku pozostajemy w formule hybrydowej więc do północy można będzie posłuchać wykładów online. 

Część zajęć jest ogólnodostępna, inne wymagają rezerwacji. Z tematami zajęć można zapoznać się w pliku PDF a rezerwacja jest jedynie przez stronę Nocy Biologów. http://www.nocbiologow.pl

Serdecznie zapraszamy!
 

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: poniedziałek, 2. Styczeń 2023 - 13:27; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: poniedziałek, 2. Styczeń 2023 - 13:28; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz