Magdalena Janina Nowicka - zaproszenie na wystawę "Nigdy w życiu"

Serdecznie zapraszamy na wystawę Pani Magdaleny Janiny Nowickiej, członkini wydziałowego Dwukoła Science-Artowego, która podczas wystawy zaprezentuje swój dyplom magisterski. Wernisaż odbędzie się w sobotę 11 lutego o godzinie 19:00 w przestrzeni artystycznej WL4 - Mleczny Piotr w Gdańsku. Promotorem części artystycznej jest dr Hubert Humka, a części pisemnej dr Weronika Kobylińska-Bunsch.

“Nigdy w życiu” – to intymna a zarazem emocjonalna podróż artystki, Magdaleny Janiny Nowickiej, podjęta dla opowiedzenia historii o ojcu, przy którym się nie wychowywała.

Zaczynająca się od fotograficznej eksploracji archiwalnego, jedynego zdjęcia portretowego z wizerunkiem jej taty, którego prawie nie znała. Zdjęcie staje się odzwierciedleniem iluzorycznego istnienia i pamięci o nim we wspomnieniach artystki, a te ulegają ciągłym deformacjom i blakną niczym fotografie.

Portret ojca poddany został osobliwej destrukcji, a właściwie wielu destrukcjom; emocjonalnym, wewnętrznym, widzialnym i niewidzialnym, fizycznym i poza fizycznym. W części bioartu zmysł dotyku artystki pobudza bakterie, które ujawniają to, czego nie widać. A za pomocą sztuki generatywnej zdjęcie poddano rozpadowi cyfrowemu, co pozwoliło autorce, uczestniczącej w owym procesie, uwolnić emocje i tak unaocznić ową próbę przetwarzania braku relacji z ojcem.

Link do wydarzenia: Wystawa

 

Współpraca:

cz. bioart: Grzegorz M.Cech ig: @cech.arts

cz. generatywna: Katarzyna Oliwia Serkowska ig: @katarzyna.oliwia

plakat i oprawa graficzna: Alicja Sukiennik ig: @aldrychu.oprychu

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: środa, 8. luty 2023 - 13:48; osoba wprowadzająca: Anna Król Ostatnia zmiana: środa, 8. luty 2023 - 13:58; osoba wprowadzająca: Anna Król