Dr Monika Lipińska laureatką programu im. Bekkera

Dr Monika Lipińska z Katedry Taksonomii Roślin i Ochrony Przyrody Wydziału Biologii została laureatką programu im. Bekkera organizowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA). Spośród 355 wnioskodawców finansowanie przyznano 77 naukowcom.

W ramach otrzymanego stypendium dr Lipińska odbędzie roczny staż badawczy w Jardín Botánico Lankester w Cartago (Kostaryka), gdzie będzie realizowała projekt pt. Evolution of ornithophily in the Costa Rican orchids - investigation of floral features and data collection of pollination observations in the field.

Program im. Bekkera ma na celu wsparcie naukowców i nauczycieli akademickich zatrudnionych w polskich uczelniach oraz jednostkach naukowych w dążeniu do doskonałości naukowej poprzez umożliwienie im prowadzenia badań naukowych lub zajęć dydaktycznych w renomowanych zagranicznych ośrodkach na całym świecie.

Program jest otwarty dla doktorantów i naukowców reprezentujących wszystkie dziedziny nauki, a jednostkami goszczącymi mogą być ośrodki naukowe lub akademickie na całym świecie.

Najbliższy nabór wniosków rusza w marcu.

Data publikacji: wtorek, 14. luty 2023 - 14:47; osoba wprowadzająca: Anna Król Ostatnia zmiana: wtorek, 14. luty 2023 - 14:50; osoba wprowadzająca: Anna Król