Dni Otwarte UG już za nami - relacja

Dni Otwarte Uniwersytetu Gdańskiego już za nami!

W dniach 15-16 marca na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego zaprezentowało się 11 wydziałów naszej Uczelni, a także inne jednostki, takie jak: Biuro Rekrutacji, Biblioteka UG, AZS, Muzeum UG, ACK, Radio MORS oraz Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej.

Swoją strefę otrzymały również Koła Naukowe, których różnorodność mogła przyprawić o zawrót głowy!

W aulach natomiast można było posłuchać wykładów przedstawicieli poszczególnych Wydziałów, w formule: prezentacja o Wydziale, a po niej 20-minutowy mini-wykład.

Wydział Biologii reprezentowali:

  • dr Wojciech Glac z Katedry Fizjologii Zwierząt i Człowieka – z wykładem pt. „Pokaż mi swój mózg, a powiem Ci kim jesteś!”
  • mgr Błażej Bojarski z Katedry Zoologii Bezkręgowców i Parazytologii – z wykładem „Paleontologia na Wydziale Biologii UG? TO JEST MOŻLIWE!”

a także:

  • mgr Aleksandra Zalewska, doktorantka w Katedrze Genetyki Ewolucyjnej i Biosystematyki, która w 10-minutowym wystąpieniu przedstawiła słuchaczom najważniejsze informacje o Wydziale Biologii.

Spośród naszych Kół Naukowych w Dni Otwarte aktywnie zaangażowały się:

  • Koło „EXPLANTATUS” - Studenckie Koło Naukowe Embriologów i Biotechnologów
  • Koło „MOLEKUŁA” – Studenckie Koło Naukowe Biologii Molekularnej
  • Koło „NADEKSPRESJA” – Studenckie Koło Science-Artowe
  • Koło „KOS” – Studenckie Koło Naukowe Ornitologiczne

Słowa uznania należą się również naszym dzielnym doktorantkom, które na głównym stoisku Wydziału Biologii w asyście egzotycznych karaczanów przybliżały odwiedzającym fascynujący świat nauk przyrodniczych oraz opowiadały o studiowaniu na naszych kierunkach.

fot. A. Król

 
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: poniedziałek, 20. Marzec 2023 - 12:53; osoba wprowadzająca: Anna Król Ostatnia zmiana: poniedziałek, 20. Marzec 2023 - 13:07; osoba wprowadzająca: Anna Król