Wydział Biologii UG w programie „Dzień Przedsiębiorczości”

22 marca był Dniem Przedsiębiorczości, którego celem jest pomoc młodym ludziom w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej. W tym roku do programu przyłączył się Wydział Biologii Uniwersytetu Gdańskiego, by uczniowie mogli zweryfikować swoje wyobrażenia o pracy na uczelni i przez jeden dzień poczuli się jak pracownik naszego Wydziału. 
W Katedrze Mikrobiologii zespół Pani dr hab. Magdaleny Płotki prof. UG przyjął pod swoje skrzydła licealistkę, która z chęcią i zaangażowaniem wykonała kilka czynności laboratoryjnych, jak np. przygotowanie pożywek mikrobiologicznych, czy elektroforezę SDS-PAGE. Dowiedziała się przy tym o co chodzi z pozyskiwaniem projektów grantowych i jaki mają one wpływ na rozwój badań. W Katedrze Biologii i Genetyki Medycznej Pani Barbara Wojnowska poprowadziła licealistę od strony administracyjnej m. in. omawiając obieg dokumentów na UG, przybliżając Ustawę Prawo Zamówień Publicznych, zapoznając z zasadami dotyczącymi gospodarowania majątkiem uczelni zakupionym ze środków publicznych. Uczeń, pod nadzorem, zarejestrował dokumenty księgowe w obowiązujących systemach informatycznych, oznaczył nowo zakupioną aparaturę naukową. Tym sposobem mógł zapoznać się z istotą zarządzania dokumentacją przy realizacji badań naukowych.
Tego dnia uczniowie mogli też zwiedzić Wydział Biologii, zapoznać się z aktualnymi wystawami i poznać „od kuchni”, jak wygląda typowy dzień pracy na Uniwersytecie. Liczymy, że znajdzie się ktoś chętny by przybyć do nas za rok!
 

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: poniedziałek, 27. Marzec 2023 - 10:16; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz Ostatnia zmiana: poniedziałek, 27. Marzec 2023 - 10:17; osoba wprowadzająca: Tomasz Kretowicz