Koła Naukowe Wydziału Biologii na Gali Zdolnych z Pomorza - relacja

W czwartek 15 czerwca 2023 r. w Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli na ul. Hallera w Gdańsku odbyła się uroczysta Gala, podsumowująca realizację projektu europejskiego „Zdolni z Pomorza”. Podczas Gali laureaci i finaliści Pomorskiej Ligi Zadaniowej Zdolni z Pomorza otrzymali dyplomy i nagrody.

Na Gali można było również obejrzeć stoiska prezentujące osiągnięcia Lokalnych Centrów Nauczania Kreatywnego i uczelni będących partnerami w projekcie „Zdolni z Pomorza”, które przygotowały dla odwiedzających różnego rodzaju atrakcje.

W przedsięwzięciu udział wzięli studenci z Kół Naukowych Wydziałów UG – Chemii, Biologii oraz Matematyki, Fizyki i Informatyki. Spośród naszych Kół na Gali zaprezentowały się:

• Studenckie Koło Naukowe Ornitologiczne "Kos"
  • Studenckie Koło Naukowe Entomologii
  • Studenckie Koło Naukowe Chiropterologiczne
  • DwuKoło Science-Artowe

Koła w ciekawy i angażujący sposób zaprezentowały obecnym na Gali uczniom profile swojej działalności – poprzez konkursy, prezentacje, gadżety i różnego rodzaju aktywności.

„Zdolni z Pomorza” to innowacyjny projekt współfinansowany ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014–2020. Celem projektu „Zdolni z Pomorza” było zapewnienie uczniom szczególnie uzdolnionym odpowiedniego wsparcia rozwoju poprzez właściwą diagnozę uzdolnień i adekwatne formy wsparcia (w zależności od obszaru uzdolnień ucznia), umożliwiające nabycie następujących kompetencji kluczowych:

• matematycznych i podstawowych kompetencji naukowo-technicznych,
  • informatycznych,
  • umiejętności uczenia się,
  • społecznych,
  • inicjatywności i przedsiębiorczości.

Fot. A. Król

Data publikacji: poniedziałek, 19. Czerwiec 2023 - 11:47; osoba wprowadzająca: Anna Król Ostatnia zmiana: poniedziałek, 19. Czerwiec 2023 - 12:08; osoba wprowadzająca: Anna Król