Brusztynowy Skarb Wyspy – nagroda dla śp. dr Katarzyny Żółkoś

Z okazji 50-lecia powstania dzielnicy „Wyspa Sobieszewska”, w sobotę 24 czerwca 2023 r., w uznaniu za działalność na rzecz rozwoju Wyspy, dr inż. Katarzyna Żółkoś została pośmiertnie uhonorowana statuetką „Bursztynowy Skarb Wyspy”.  Nagrodę, na ręce Pani Prodziekan Wydziału Biologii dr Doroty Myślińskiej, przekazał Pan Prezydent Piotr Kryszewski.

5 lipca 2021 roku odeszła od nas dr inż. Katarzyna Żółkoś – biolog i leśnik, związana z Wyspą Sobieszewską od 2013 roku, kiedy objęła kierownictwo Stacji Biologicznej w Górkach Wschodnich.

W placówce realizowała swoją misję Uniwersytetu otwartego – otwartego dla ludzi, w sensie dosłownym, ale też otwartego na ludzkie potrzeby.

Każdy, kto poznał Katarzynę nie mógł przejść koło Niej obojętnie, bo była osobą „z charakterem”: silną, z wielką pasją, ale też niezwykle upartą w dążeniu do celów, które sobie obrała. To dzięki niej wokół Stacji Biologicznej pojawiła się grupa pasjonatów, która z zapałem weszła we współpracę z lokalną społecznością, współorganizując liczne wydarzenia edukacyjne i kulturalne, m. in. Piknik Wyspa Przyrodników.

Relacja na portalu: gdansk.pl

fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

 

Załącznik
Załącznik Rozmiar
Dyplom - Bursztynowy Skarb 349.69 KB
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: piątek, 7. Lipiec 2023 - 11:11; osoba wprowadzająca: Anna Król Ostatnia zmiana: piątek, 7. Lipiec 2023 - 11:22; osoba wprowadzająca: Anna Król