Deep-sea Chat - Szkoła Letnia projektu INDEPTH

W dniach 22-25 sierpnia 2023 r. Laboratorium Biologii Ekstremofili i Kolekcja Plazmidów i Drobnoustrojów Uniwersytetu Gdańskiego organizują letnią szkołę Deep-sea Chat w ramach projektu INDEPTH: Granice życia-różnorodność, strategie adaptacyjne oraz potencjał biotechnologiczny drobnoustrojów żyjących w głębinach morskich Arktyki.

Wykłady, prowadzone w języku angielskim, dotyczyć będą bioróżnorodności drobnoustrojów zamieszkujących kominy hydrotermalne głębin morskich, zaś osobny panel poświęcony zostanie metodom bioinformatycznym metagenomów środowisk ekstremalnych oraz analizom strukturalnym białek.

Zaproszeni goście to wysokiej klasy specjaliści z zakresu mikrobiologii głębin morskich, metagenomiki oraz analiz strukturalnych białek. Wśród prelegentów znajdą się:

• Prof. Ida H. Steen i Dr Runar Stokke (Uniwersytet w Bergen, Norwegia),
  • Prof. Jorn Kalinowski (Uniwersytet w Bielefeld, Niemcy),
  • Prof. Mohamed Jebbar (Uniwersytet w Breście, Francja),
  • Prof. Ehmke Pohl i Dr Steffanie Freitag-Pohl (Uniwersytet w Durham, Wielka Brytania),
  • Prof. Jan Pawłowski (Uniwersytet Genewski, Instytut Oceanologii PAN),
  • oraz Dr Takao Ishikawa, Dr Przemysław Decewicz i Mgr Karol Ciuchciński (Uniwersytet Warszawski).

Wykłady  mają  charakter otwarty dla naukowców i studentów niezaangażowanych w projekt INDEPTH. W przypadku warsztatów laboratoryjnych, gdzie liczba miejsc jest ograniczona, prosimy o rejestrację.

Szczegółowy program można znaleźć na stronie projektu INDEPTH pod adresem: https://indepth.ug.edu.pl/2023/08/08/deep-sea-chat/

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do auli Biblioteki Głównej Uniwersytetu Gdańskiego (22-24 sierpnia) oraz wydziałowej auli C108 (25 sierpnia).

Załącznik Rozmiar
Program 3.59 MB

Data publikacji: poniedziałek, 21. Sierpień 2023 - 10:21; osoba wprowadzająca: Anna Król Ostatnia zmiana: poniedziałek, 21. Sierpień 2023 - 10:36; osoba wprowadzająca: Anna Król