Pierwsza Pomorska Noc Naukowców - relacja

W piątek 29 września w godzinach popołudniowo-wieczornych na Wydziale Biologii oraz na kilku innych Wydziałach Uniwersytetu Gdańskiego odbyła się impreza edukacyjna otwarta dla wszystkich zainteresowanych - Pierwsza Pomorska Noc Naukowców.

Była ona okazją do spotkania z naukowcami oraz szansą na odkrycie fascynującego świata nauki w mniej poważnym niż zazwyczaj wydaniu. Uczestnicy PNN mieli do wyboru różnorodne atrakcje związane z naukami ścisłymi, medycznymi, biologicznymi, jak również psychologią czy szeroko rozumianą humanistyką.

Wydział Biologii odwiedziło wielu gości w różnym wieku, którzy chętnie korzystali z możliwości uczestnictwa w warsztacie, wykładzie bądź sprawdzenia swoich sił w konkursach organizowanych na poszczególnych stoiskach rozmieszczonych w holu budynku. Było barwnie, ciekawie, klimatycznie!

Organizatorzy:

Wydarzenie w województwie pomorskim koordynował Gdański Uniwersytet Medyczny, a jego partnerami były pomorskie uczelnie wyższe: Uniwersytet Gdański, Politechnika Gdańska, Uniwersytet Morski w Gdyni, Akademia Marynarki Wojennej oraz dwa ośrodki popularyzacji nauki – Centrum Nauki Experyment oraz Hevelianum. Pomorska Noc Naukowców została dofinansowana z programu „Społeczna odpowiedzialność nauki II” Ministra Edukacji i Nauki.

Relacja zdjęciowa poniżej (fot. R. Mielczarek):

Data publikacji: czwartek, 12. Październik 2023 - 13:05; osoba wprowadzająca: Anna Król Ostatnia zmiana: czwartek, 12. Październik 2023 - 13:11; osoba wprowadzająca: Anna Król