Cykl wykładów z okazji Międzynarodowego Tygodnia Świadomości Stresu 2023

Katedra Fizjologii Zwierząt i Człowieka Wydziału Biologii Uniwersytetu Gdańskiego serdecznie zaprasza na cykl wykładów z okazji Międzynarodowego Tygodnia Świadomości Stresu 2023 (International Stress Awareness Week 2023, November 2 - November 6)

Międzynarodowy Tydzień Świadomości Stresu 2023, przypadający w tym roku na dni od  2 do 6 listopada, to coroczne wydarzenie poświęcone podnoszeniu świadomości i wiedzy na temat stresu, jego wpływu na zdrowie psychiczne i fizyczne oraz znaczenia zarządzania stresem w życiu prywatnym jak i zawodowym. Ta tygodniowa, prowadzona w wielu instytucjach na całym świecie, kampania ma na celu edukowanie osób i organizacji na temat kwestii związanych z szeroko pojętym stresem. Dodatkowym celem akcji jest dostarczenie słuchaczom wiedzy dotyczącej aktualnych i pomocnych strategii prawidłowego radzenia sobie ze stresem. Międzynarodowy Tydzień Świadomości Stresu zachęca również do otwartych rozmów na temat stresu i dobrostanu psychicznego i fizycznego, oraz ma za zadanie wyjaśnienie wielu mitów i nieprawdziwych informacji związanych z tą tematyką. Na Uniwersytecie Gdańskim będziemy obchodzić to wydarzenie po raz drugi.

Chcielibyśmy serdecznie zaprosić Państwa na cykl wykładów i spotkań dotyczących problematyki stresu prowadzonych przez wykładowców UG, które odbywać się będą zarówno on-line jak i stacjonarnie w dniach od 6 do 9 listopada 2023 r.

PROGRAM TYGODNIA ŚWIADOMOŚCI STRESU 2023 (6-9 LISTOPADA)

KATEDRA FIZJOLOGII ZWIERZĄT I CZŁOWIEKA UG

Uwaga: każdy wykład trwa 45 min.

Dzień Godzina Tytuł wykładu Prowadzący Opis Link

9 listopada (czwartek)

On-line

14.00 Metody badania wrażliwości na stres u zwierząt laboratoryjnych mgr Joanna Dunacka Wykład przedstawi kilka wybranych testów behawioralnych, za pomocą których można badać wrażliwość na stres u zwierząt laboratoryjnych. LINK