Bal pod Wielorybem - relacja

Grudniowy magiczny śnieg zakrył wszelkie troski, a w sercach zabłysły ciepłe odblaski rodzinnych spotkań. W ubiegły weekend cicha i przytulna Oliwa rozbrzmiała najgłośniejszym fajerwerkiem - Balem! Balem Pod Wielorybem! Wydział Biologii UG przywitał pracowników, studentów i przyjaciół w najwykwintniejszym stylu, tworząc miejsce, gdzie każdy czuł się najbardziej oczekiwanym gościem.

Właśnie tam, pod Wielorybem – miejscem pełnym tajemnic i zakamarków, które zdobiły złote światła i zielone rośliny – zaczęła się ta wyjątkowa noc. Gdy drzwi sali balowej się otworzyły, przybywający goście z oczami rozbawionymi i sercami pełnymi oczekiwań wkroczyli do środka, przywitani przez subtelną muzykę, niosącą się w powietrzu, i Szanownych Przedstawicieli Władz Dziekańskich i Rektorskich.

Stoły uginały się pod ciężarem przepysznych przekąsek i deserów. Studenci, doktoranci, pracownicy i przyjaciele Wydziału zebrali się, by razem celebrować atmosferę wspólnoty, która tak bardzo jest nam wszystkim potrzebna. Noc była pełna magii, gdy wszyscy zaczęli tańczyć – od Profesorów po Studentów. Wszyscy prezentowali się niepowtarzalnie, wprowadzając niezapominany klimat tego wieczoru.

Noc minęła z szybkością błyskawicy, aż w końcu ostatni utwór zabrzmiał w powietrzu, zamykając to magiczne wydarzenie. Ludzie rozeszli się, ale wspomnienia o Balu Pod Wielorybem pozostały, tworząc opowieść, którą wszyscy z radością będą się dzielić jeszcze przez kolejne dni.

Tak zakończył się ten magiczny weekend na Wydziale Biologii UG, pełen tańców i uśmiechów, kiedy Wydział Biologii świętował 15-lecie swojego istnienia. To niezwykłe Jubileum dodawało wydarzeniu dodatkowego blasku. Przez te wszystkie lata Wydział Biologii udowodnił, że prawdziwa magia tkwi w ludziach, zamiłowaniu do nauki i radości z dzielenia jej z innymi.

 

Tekst: D. Harshkova,

Zdjęcia: R. Mielczarek

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: czwartek, 7. Grudzień 2023 - 08:41; osoba wprowadzająca: Anna Król Ostatnia zmiana: czwartek, 7. Grudzień 2023 - 08:54; osoba wprowadzająca: Anna Król