Trzynasta Noc Biologów już za nami!

W piątkowe popołudnie 12 stycznia Wydział Biologii Uniwersytetu Gdańskiego wyglądał prawie jak karnawał w Rio! Uśmiechnięte twarze, kolorowe stroje, barwne rośliny i zwierzęta, a nawet tęczowe i świecące bakterie! A wszystko to dzięki prawie 300-tu Biologom, którzy po raz kolejny zmobilizowali się, by wspólnie pokazać niezwykły świat swoich badań. W tym roku ustanowiliśmy nowy rekord, zarówno pod względem zaangażowanych studentów, doktorantów i pracowników, jak i przygotowanych wydarzeń. Odwiedzili nas głównie mieszkańcy Pomorza, ale nie tylko, już po raz 10-ty przyjechała do nas grupa uczniów ze Środy Wielkopolskiej. W ten jeden wieczór licznik w „lesie bursztynowym” zanotował 1300 wejść, więc chyba nas kochają ;-)! 

Projekt finansowany ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach Programu „Społeczna odpowiedzialność nauki II”

Na stronie głównej UG znajduje się relacja przygotowana przez nasze Biuro Prasowe: Link

Zobacz film: Link

Film i zdjęcia: C. Bogus

 

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: środa, 17. Styczeń 2024 - 11:42; osoba wprowadzająca: Anna Król Ostatnia zmiana: środa, 17. Styczeń 2024 - 14:42; osoba wprowadzająca: Anna Król